niedziela, 7 czerwca 2015

Kolczyki dla dziecka i o lawie wulkanicznej do grilla gazowego.

Maleństwu znudziły się malutkie kolczyki, tuż przy uszku i zaczęło podciągać "dorosłe" ciężkie kolczyki swojej siostry. Nie bardzo mi się to podobało. Ale, że w pracy miałam ostatnio sporo do czynienia z filcem wpadłam na genialny pomysł. 

Zrobiłam kuleczki z filcu, najpierw na sucho, później jeszcze zmniejszyłam na mokro. 
Kolczyki zachwyciły Maleństwo, mają żywe wesołe kolorki i są "machające", a o to przede wszystkim chodziło. 
Ja jestem spokojna bo nie rozciągają uszka jak te z kamieniami czy koralikami. Oczywiście są to kolczyki domowe, do przedszkola zamieniamy na najmniejsze jakie mamy.

kolczyki dla dziecka, kolczyki z filcu,

Te miodowe faktycznie są jaśniejsze, idealnie pasują do bluzki w tym samym kolorze. Mają 13 mm średnicy.  Niebieskie są z wełny merynosa, cieniowanej stąd te jaśniejsze pasemka. Średnica 12 mm. Zamierzam zrobić ich dużo więcej.

kolczyki dla dziecka, kolczyki z filcu,

A o kamieniach lawy wulkanicznej nadchodzącej z pomocą udręczonym posiadaczom gazowego grilla już słyszeliście? 
Posiadaczem takiego grilla jestem od tak dawna że zdążyłam już zaliczyć wymianę palnika wraz z paleniskiem co wcale nie było ani tanie ani proste. (Sprowadzaliśmy z daleka. Z bardzo daleka). 
Palenisko uległo zniszczeniu w trakcie wybuchów ognia spowodowanych kapiącym tłuszczem. A my, wzorując się amerykańskimi filmami gasiliśmy te pożary wodą. Siatka pod płomieniem w szybkim czasie skorodowała i się zwyczajnie pokruszyła. 
Nie wiem już kto i gdzie, podpowiedział nam, że istnieje coś takiego jak kamienie lawy, które rozłożone na palenisku zbierają tłuszcz, równomiernie rozprowadzają ciepło i przedłużają życie grillom gazowym. To nie reklama. Podaję dalej chociaż sama jestem dopiero w fazie testowania. Grillowaliśmy trzy dni pod rząd i muszę przyznać, ze różnica jest znacząca.

lawa wulkaniczna do grilla gazowego, kamienie lawy opinie

Nawet jeżeli pojawiały się języki ognia to raczej tylko po bokach, gdzie nie zagrażały moim specjałom. Jestem zadowolona.
5 komentarzy:

 1. Dziewczynki to przecież miniaturki kobiet więc w naturalny sposób ciągnie je do biżuterii:)pomysł fajny i takie kolczyki mają jeden duży plus-są lekkie!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysłowa mama, a co, niech mała kobietka stroi się, takie jej prawo.)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne kolczyki i co za kolory, sama bym chętnie takie złożyła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Awesome work.Just wanted to drop a comment and say I am new to your blog and really like what I am reading.Thanks for the share

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo, same wiecie jak to motywuje do działania, konstruktywna krytyka również mile widziana :-)