piątek, 2 maja 2014

Medalion haftowany w róże na mroczne wyzwanie KK i o rozpoczęciu sezonu turystycznego na Mazurach.

Kreatywny Kufer zaprasza na wyzwanie inspirowane filmem T. Burtona Mroczne Cienie. Filmów z wampirami w roli głównej to ja w zasadzie nie oglądam.... z uwagi na to, że kładę  się spać ostatnia i to dość późno ..... no i nie oglądam, bo po co mam się później bać wejść pod prysznic, czy przechodzić obok schodów na strych... a i cmentarz tuż za rzeką..... Więc nie oglądam i koniec. 
Ale musiałam się poświęcić, bo temat wcale łatwy nie był. Mąż mi film odszukał w czeluściach internetu i puścił, na wcale nie małym, ekranie....dzięki czemu mogłam wgryźć się w najdrobniejsze szczegóły - tak jak lubię.


 Olśnienie przyszło zaraz na samym początku, bo w trzeciej minucie i trzydziestej szóstej sekundzie.... bohater Barnabas stał z ukochaną, wyznawali sobie dozgonną miłość, no i odziany był w czarny surdut czy jakieś tego typu wdzianko haftowane z przodu w ogromne różowe, cieniowane róże ! 


haft rococo, embroidered pendant, haftowane róże, haftowany naszyjnik, naszyjnik z haftem, embroidered jewerly, naszyjnik vintage, medalion z haftem, handmade jewerly, embroidered necklace, vintage jewerly, biżuteria retro

No i wyhaftowałam medalion z cieniowanymi różami, jak na moje naszyjniki to naprawdę dość spore, liście też starałam się zrobić większe niż zwykle.
 
haft rococo, embroidered pendant, haftowane róże, haftowany naszyjnik, naszyjnik z haftem, embroidered jewerly, naszyjnik vintage, medalion z haftem, handmade jewerly, embroidered necklace, vintage jewerly, biżuteria retro


Zapraszam do udziału w wampirzym wyzwaniu !!!


Tymczasem u nas weekend majowy w pełni. Ogromna część Polski przybyła na Mazury, Najstarsza stwierdziła, że jeszcze w takich korkach nie stała, odkąd jeździ.... i nie tylko przy wyjeździe z Warszawy, ale i w Grajewie, a nawet Ełk był zakorkowany !
No i super, cieszę się. Turystów nigdy dosyć. 
Oby i w wakacje dopisali....

Pierwszego majowego dnia poczuliśmy się również jak turyści .... na brzegu rzeki graniczącym z naszą działką, a więc jakieś 30 m od domu.....

Stare Juchy atrakcje turystyczne, rzeka Stara Młyńska Struga

Poranek i czas do południa był nawet ciepły i słoneczny, a już wieczorem mało brakowało żeby nici wyszły z obiecanej dzieciom wycieczki na żwirownię. Żal nam się ich zrobiło więc jednak pojechaliśmy pomimo przenikliwie zimnego wiatru. 

Stare Juchy atrakcje turystyczne, Jędzelewo

Na tym zdjęciu aparat spłatał figla, bo nie pokazał jak stroma była ta ściana.... tak stroma, że osobiście nie mogłam uwierzyć, że Młody z kolegą zdecydowali się z niej zbiegać.... bardziej wskazany byłby zjazd na czterech literach !

Stare Juchy atrakcje turystyczne, Jędzelewo, żwirownia

Miejsce jest świetne, ogromna góra piasku, po nieczynnej żwirowni - dla mnie jako przyjezdnej jest to wręcz atrakcja turystyczna, przez miejscowych postrzegana jako zbędny balast w krajobrazie. Podobno jest zagrożeniem dla jeziora - wiatr przenosi piasek na jego dno....


Stare Juchy atrakcje turystyczne


Stare Juchy atrakcje turystyczne


Dzieci ją uwielbiają.... zresztą nie tylko dzieci, spotkaliśmy np. Młodą Parę w trakcie profesjonalnej sesji zdjęciowej. 

1 komentarz:

Dziękuję za każde słowo, same wiecie jak to motywuje do działania, konstruktywna krytyka również mile widziana :-)