poniedziałek, 3 lutego 2014

Baśniowy naszyjnik na wyzwanie Kreatywnego Kufra poczyniony oraz słów parę o innym Kufrze.


Prezentuję naszyjnik inspirowany filmem Alicja w krainie czarów, który powstał na wyzwanie Kreatywnego Kufra. Jak widać Alicja jeszcze nie przybyła - kraina czarów w gotowości :-) 

haft rococo, embroidered pendant, haftowane róże, haftowany naszyjnik, naszyjnik z haftem, embroidered jewerly, naszyjnik vintage, medalion z haftem, handmade jewerly, embroidered necklace, vintage jewerly, biżuteria retro, Alicja w krainie czarów

haft rococo, embroidered pendant, haftowane róże, haftowany naszyjnik, naszyjnik z haftem, embroidered jewerly, naszyjnik vintage, medalion z haftem, handmade jewerly, embroidered necklace, vintage jewerly, biżuteria retro, Alicja w krainie czarów,

 Haft rococo z elementami płaskiego, na lnie podkolorowanym farbami akrylowymi. Len w kolorze kości słoniowej co ostatecznie nadało całości ciepłego odcienia pasującego do bazy - "antyczny brąz". Większe różyczki wykonane muliną własnoręcznie ufarbowaną... Wymiary wstawki 3x4 cm.

haft rococo, embroidered pendant, haftowane róże, haftowany naszyjnik, naszyjnik z haftem, embroidered jewerly, naszyjnik vintage, medalion z haftem, handmade jewerly, embroidered necklace, vintage jewerly, biżuteria retro, Alicja w krainie czarów,

 A to widok na moją baśniową krainę. Jezioro Jędzelewo w Starych Juchach. Zanim siarczyste mrozy zamknęły nas w domach udaliśmy się całą rodziną na zimowy spacer. Był to początek stycznia... wdrapaliśmy się na drewnianą wieżę widokową i wypatrywaliśmy wiosny.... niestety to co nadeszło później wcale nam się nie spodobało.

Stare Juchy, widok z wieży widokowej, jezioro Jędzelewo

Mamy drugi tydzień ferii, mróz może już nie tak wielki (było ponad 20)  przyzwyczajeni jesteśmy, minus 10 to pestka dla nas, ludzi z pogranicza suwalszczyzny, ale ten wiatr to już duuuża przesada.  Wywiewało z domu ciepełko, pomimo, że okna wcale nie stare i dosyć porządne i komór mają od groma...i miały być takie och i ach....
 O wyjściu na spacer nie wspomnę, mróz z wiatrem przenikał do szpiku kości !!!
Nie podjęłam się prowadzenia zajęć z rękodzieła dla dzieci w drugi tydzień ferii - żal mi było moich, nie miałabym ich z kim zostawić. Myślałam, że spędzimy je razem na zimowych zabawach, tymczasem Maleństwo przeziębiło się zaraz na początku, teraz dołączył syneczek, który pomimo to spędza sporo czasu na mrozie budując na górce "wyskocznie" z kolegą. 
A ja biegam do pieca, ogarniam wzrokiem wskaźniki (czy naczynie zbiorcze nie zamarzło), obiady gotuję.... a czas sobie płynie.... i płynie.... i zaraz będzie po feriach....

 Pewna osoba mieszkająca w Londynie,  miłośniczka wróżb, projektantka mody, właścicielka strony  o wdzięcznej nazwie Kufer zachwycona moimi naszyjnikami napisała parę słów o nich .... o mnie.... które tu pozwolę sobie (nieskromnie) zacytować:
"Znów zostałam oczarowana! Oczarowały mnie cudowne mini hafty dziewczyny podpisującej się Ma.Kra. To maleńkie arcydzieła z których tworzy czarowną, wyjątkową, unikatową biżuterię, głównie naszyjniki pięknie oprawione i zawieszone. Jej kwiatki, ptaszki, widoczki czasami trójwymiarowe co uwielbiam, są w pięknych kolorach, pięknie zaaranżowane. Zabrakło mi motyli. Ja bardzo proszę Ma.Kra. o motyle! Dużo motyli również!"
Bardzo mi miło, czułam się tym wyróżnieniem zaskoczona.... nie pozostaje mi nic innego jak zabrać się za haftowanie motyli !!! 


4 komentarze:

 1. Podpisuję się obiema rękami pod opinią właścicielki KUFRA. Naszyjniki są cudowne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczny wisior... prawdziwa kraina czarów:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne są te Twoje wisiory, zazdroszczę i gratuluję talentu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Twoja twórczość jest po prostu OBŁĘDNA, trafiłam tu przed chwilą i jestem absolutnie zauroczona, nigdy wcześniej nie widziałam czegoś takiego! nigdy nie przyszło mi do głowy, że haft można wykorzystać w taki sposób.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo, same wiecie jak to motywuje do działania, konstruktywna krytyka również mile widziana :-)